NĚCO DOBRÉHO
DO BŘÍŠKA

Ceník jídla

CO JE TENTO TÝDEN DOBRÉHO?

Jaké si pro vás tento týden naše šikovná kuchařka připravila menu?

INFORMACE O STRAVOVÁNÍ

Pestrost jídelníčku se snažíme sestavovat tak, aby odpovídal zásadám zdravé výživy, aby uspokojil nároky i toho nejnáročnějšího dítěte, které roste a vyvíjí se. Jídla se připravují v nerez nádobách. Svačinku a oběd obohacujeme dostatečným přísunem vitamínů ve formě ovoce, zeleniny a vitamínových nápojů. Též používáme celozrnné výrobky. Všechny tyto potraviny pomáhají posilovat imunitní systém dětí a přispívají k pročištění dětského organismu.

Ve školní jídelně mají děti plně zajištěn pitný režim, mohou ochutnat vodu, ovocné nebo bylinkové čaje a BIO šťávy. Ranní a odpolední svačiny jsou organizovány průběžně podle potřeb dětí.

Obědy se platí hotově u p. vedoucí stravování nejpozději do 15. následujícího měsíce.
Na začátku školního roku se vybírá záloha stravného pro MŠ v částce 750,- Kč, pro ZŠ v částce 550,- Kč. Záloha se vyrovnává na konci školního roku, a to v měsíci červnu.

CENY STRAVNÉHO OD 1. 1. 2022

Děti 3-6 let
Dopolední svačina 10,-
Oběd včetně nápoje 19,-
Odpolední svačina 9,-
Celodenní stravné včetně pitného režimu 38,-
Děti 6-10 let
Oběd 26,-
Celodenní stravné včetně pitného režimu 45,-
I. stupeň 28,-

NAŠE ŠIKOVNÉ KUCHAŘKY

U nás se mají děti jako doma. Staráme se o ně s medvědí láskou.

Pavla Zmrzlíková

Kuchařka

Veronika Potocsková

uklízečnka, pomocná síla v kuchyni

Alžběta Hrubá

vedoucí školní jídelny

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY KE ŠKOLNÍMU STRAVOVÁNÍ

• Stravování v MŠ se řídí vyhláškou o školním stravování (Vyhláška č. 272/2021 Sb., kterou se mění vyhláška č. 107/2005 Sb., o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů), kde jsou uvedeny výživové normy a finanční limity stravného.  Vyhláška je pro veřejnou MŠ zřízenou obcí závazná.

• S ohledem na denní režim a provoz školní jídelny je oběd podáván v 11.15.

• Stravné se platí zpětně, do 15. dne následujícího měsíce (podle počtu odebraných jídel)

• převodem z účtu zákonného zástupce dítěte ve prospěch účtu MŠ: 181890136/0300
    • hotově u vedoucí školní kuchyně v mateřské škole

• Zákonní zástupci dítěte mohou stravu odhlásit ráno do 7:30 hodin telefonicky nebo emailem. Neodhlášenou stravu jsou povinni zákonní zástupci uhradit.

• V případě nutnosti dietního stravování dítěte je nutno projednat tuto záležitost s ředitelkou školy a vedoucí školní jídelny. Na základě doporučení lékaře může být podepsána smlouva mezi MŠ a zákonným zástupcem dítěte o donášení diety do MŠ.